Karasjok

Det er langt å gå mellom Kautokeino og Karasjok. Det er ikke så rart, disse to kommunene er Norges største kommuner målt i areal. Kautokeino er på hele 9.707 kvadratkilometer (større enn Østfold, Akershus og Oslo til sammen). Karasjok fyller 4.873 kvadratkilometer. Jeg gikk i alle fall inn i Karasjok kommune i dag.

I morgen håper jeg å ankomme sentrum (et veikryss og Sametinget).

Det har vært noen minusgrader på nettene i det siste og flere av bjørketrærne har mistet bladene.

Mose har jeg ikke sett så mye til – før i dag:

Moseteppe

Dyreliv er det dårlig med, ei død mus er alt jeg har sett i dag.

Været endrer seg voldsomt gjennom dagen. I dag var det: grått – sol – regn- sol- regn – grått – sol

I heldige øyeblikk varmer sola fortsatt litt.

4 kommentarer om “Karasjok

Legg til din

  1. Skal si Finnmark er grønt! Ønsker deg fortsatt fin vandring mot målet – det blir nok litt vedmodig også for oss bloggfølgere når du plutselig er ved veis ende♥️

    Liker

  2. Hei igjen tøffingen.Takk for de flotte naturbildene du legger ut.Det er jo så artig å følge deg.Jeg er liksom m.jeg da😂😂Titter på kartet hvor du er,spennende.Ønsker deg atter en gang,masse flott vær til du er framme.klem fra tante.🥰

    Liker

  3. Anne-Line; du er råere enn Google! Google maps: «Beklager, men vi kunne ikke beregne en veibeskrivelse for fotgjengere fra «Karasjok, 9730, Norge» til «Nordkapp, 9764 Nordkapp, Norge».»

    Liker

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Blogg på WordPress.com.

opp ↑

%d bloggere liker dette: