Magerøya og nedtelling

På den første oktoberdagen teller jeg dag 138. Jeg endte opp på Sarnes på Magerøya.

Det var liten kuling i dag. Jeg gikk ei rute over fjellet – det var friskt ja!Turen opp startet i ATV-spor.

Været skifter fort og jeg havnet i en byge med hagl og null sikt. Da var det bare å sette seg ned og ta livet med ro. Den forsvant like fort som den kom.

Det er ikke alltid så spennende oppe på «vidda». Stiene som er avmerket på kartet har også en tendens til å bli noe utydelige. Men, det er ganske oversiktlig uten trær.

På vidda

Jeg synes kysten her er ganske barsk og med store variasjoner.

For å ankomme Magerøya må en gå gjennom den 7 kilometer lange Nordkapptunnelen. Synes du tunneler er lange å kjøre gjennom – prøv å gå! Det var 3 kilometer ned og 4 kilometer opp. Ja – jeg var søkksvett!

Nordkapptunnelen helt til venstre i bildet

Det nærmer seg et punktum – om 3-4 dager. Jeg må få siste overnatting i boks før jeg spikrer datoer.

I morgen blir det kun ei lita økt, så skal jeg slappe av på Nordkapp vandrerhjem.

Hyggelig med kommentarer – men ta ikke helt av.

Det handler først og fremst om å orke å sette det ene benet foran det andre 🙃 – over tid!

Så handler det ganske mye om å glede seg over alt rundt seg – og å åpne opp øynene!

Jeg har fått en del spørsmål, kanskje jeg kan kommentere dette i en slags epilog. Vent og se!

6 kommentarer om “Magerøya og nedtelling

Legg til din

  1. Utsyn, tunneler og heftig vær i nedtellingen – her er det ingen kjedelige blogginnslag! Fortsatt flotte bilder, men skjønner at vidda kan bli litt ensformig selv om den ser flott ut også!

    OKTOBERKLEM

    Liker

  2. Hei!
    Vi følger deg nå i innspurten og heier deg fram. Takk for fint følge her og for et hyggelig møte i sommer nord for Daningen i Hattfjelldal.
    Mvh
    Lillehammer-familien

    Liker

  3. Supre bilder som vanlig. 😊 Viste ikke at det var lov å spasere i den tunnelen 😬 Tøft gjort med opp-pakning 😅 Gleder meg til innspurten 😁 Klem 🐶 Perny

    Liker

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Blogg på WordPress.com.

opp ↑

%d bloggere liker dette: